Genel Bilgiler

Konum ve Tarih

SERES 2014 15-17 Ekim 2014 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi/Eskişehir’de gerçekleştirilecektir. Anadolu Üniversitesi, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği gibi geleneksel ve ileri teknoloji seramik malzemeleri konusunda uzmanlaşmış  bir mühendislik bölümü ile Cam ve Seramik Sanatlarında tanınır bir Güzel Sanatlar Fakültesi'ni bünyesinde barındırmaktadır. Eskişehir ve civarındaki illerde yerleşik firmalarda Türk seramik sektörünün yaklaşık % 40'ının üretiminin gerçekleştirilmesi de bu kongrenin Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde düzenlenmesini haklı kılan diğer önemli bir unsurdur.

Kongre Merkezi

Anadolu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi, Yunusemre Kampusu, Eskişehir, Türkiye.
Paralel oturumların ve çalıştayların eş zamanlı olarak düzenlenmesi sebebiyle aynı yerleşke içindeki yürüme mesafesindeki binalarda ilave salonlar kullanılacaktır.

Kongre Dili

Kongre resmi dili İngilizce’dir.

Kayıt ve Danışma

Kayıt ve danışma masaları 15-17 Ekim 2014 tarihlerinde 08:00-18:00 saatleri arasında kongre merkezinde hizmet verecektir.

Özet ve Tam Metinler

Bildiri özetleri ve tam metinleri pdf dokümanı halinde bildiri@seres2014.org adresine gönderilecektir. Bildiri gönderim kuralları Bildiri Gönderimi sayfamızda yer almaktadır.

Yaka Kartları

Tüm katılımcılar ve refakatçilerin kongre merkezi, stand alanları ve sosyal aktivitelere katılabilmeleri için kendilerine kayıt esnasında verilmiş olan yaka kartlarını takmaları gerekmektedir.

Sözlü Sunumlar

Elektronik sunum (Power Point) imkanı video projektör, bilgisayar ve lazer işaretleyici ile sunulacaktır. Özel olarak sesli-görüntülü sunum donanım temini sunucuya aittir. Sunum süresi tartışma kısmını içerecek şekilde;

Davetli konuşmacı için 30 dk,

Diğer konuşmacılar için 20 dk’dır.
Her konuşmacı için ayrılan süre ve zaman bilgileri Kongre Programı sayfasında yer alacaktır.

Poster Sunumları

Poster hazırlama kılavuzuna Bildiri Gönderimi sayfasından ulaşılabilir. Bildiri yazarlarının oturum süresince posterlerinin başında bulunması gerekmektedir. Posterlerin toplanması yazarın sorumluluğundadır.

Nihai Program

Sunu başlıklarını, sözlü ve poster sunumlarının detaylı zaman programlamasını içeren kitapçık, kayıt masasında katılımcılara dağıtılacaktır. Aynı zamanda kongre başlangıcından tahmini on gün önce kongre resmi sitesinde de yayınlanacaktır.

Katılım Sertifikası

Kongreye kayıt yaptıran tüm katılımcılara kongre bitiminde “Katılım Belgesi” verilecektir.

Davet Mektubu

Tüm seyahat, konaklama ve kayıt masrafları katılımcı tarafından karışlanmalıdır. Vize başvurusu sırasında gerekli olabilecek davet mektubunun talep edilmesi durumunda kongre organizasyonu yetkilileri tarafından hazırlanacaktır (gulsengungor@seres2014.org).

İptal

İptal şartlarına uygun olacak şekilde, tüm kayıt iptalleri Medula Organizasyon’a bildirilerek yapılmalıdır (kongre@seres2014.org). Tüm iadeler kongre bitiminden sonra yapılacaktır. Kayıt ve konaklama için son başvuru tarihi 1 Eylül 2014’tür. Sponsorluk iptalleri için son başvuru tarihi 1 Temmuz 2014’tür. Bu tarihlerden sonra talep edilen iptaller dikkate alınmayacaktır.