Menü seres'18, Eskişehir IV. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi (SERES'18), Eskişehir
 

Sosyal Program

Açılış Kokteyli

Haller Gençlik Merkezi

10 Ekim 2018, 19:00 - 20:30

Gala Yemeği

Trakya Restaurant

11 Ekim 2018, 20:00 - 23:30

Eskişehir'de Gezilecek Yerler

Eskişehir gezilecek yerler konusunda zengin seçenekleri ile Türkiye‘nin en popüler şehirlerin bir tanesidir. Eskişehir genelinde tarihi birçok yapı, park gibi gezi noktalarının yanı sıra yoğun üniversiteli öğrenci nüfusundan dolayı birçok eğlence mekanı da vardır. Bu da şehrin gece gündüz hareketli olmasında önemli etkenlerdendir.

Tarihi Odunpazarı Bölgesi

Eskişehir gezilecek yerler listemizin ilk sırasında Odunpazarı bölgesi bulunmaktadır. Odunpazarı, Eskişehir’in en eski yerleşim bölgesidir. Bölgede gezip görebileceğiniz birçok tarihi konak, çeşme, müze vardır. Bölgede gezip görebileceğiniz en önemli gezi noktalarından bazıları şunlar: Tarihi Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Eskişehir Balmumu Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Şelale Park, Lületaşı Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Alaaddin Camii

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi

Sakarya Irmağı’nın en uzun kolu olan Porsuk Çayı Eskişehir’in içinden geçmektedir.. Porsuk Çayı çevresinde günümüzde birçok kafe ve restoran bulunmaktadır.. Havaların güzel olduğu bahar ve yaz aylarında düzenlenen gondol ve bot turları bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır.

Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı

Son yıllarda Eskişehir’de birçok park yapılsa da bunlardan en ünlü olanı kuşkusuz Sazova Parkı’dır. Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Eskişehir Hayvanat Bahçesi, ETİ Sualtı Dünyası, Japon Bahçesi, Sabancı Uzay Evi, Bilim Kültür Merkezi, Esminyatürk, Türk Dünyası Kültür Merkezi gibi Eskişehir gezilecek yerler listemizdeki birçok önemli nokta bu parkta yer alan önemli bölümlerden.Eğer parkta yer alan ilgi çekici noktaları detaylıca gezmek isterseniz abartısız güm gününüzü parkta geçirebilirsiniz.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi & ETİ Sualti Dünyası

Sazova Parkı bulunan Eskişehir Hayvanat Bahçesi, şehrin son dönemdeki en popüler gezi noktalarındandır.. Hayvanat bahçesinde penguen, lemur ve mirket gibi farklı canlı türleri de bulunmaktadır. Ayrıca Tropik Merkez, Papağan Evi ve Japon Bahçesi parkın dikkat çekici noktalarındandır..Hayvanat Bahçesi’nden birkaç sene önce hizmete açılan ETİ Sualtı Dünyası ise butik sayılabilecek bir akvaryumdur.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi

Geçtiğimiz yıllarda kapılarını ziyaretçilere açan müzede Yılmaz Büyükerşen ve öğrencilerinin yaptığı 200‘e yakın balmumu heykel sergilenmektedir. Sevdiğiniz sanatçılar ile birlikte fotoğraf çektirmek eğlenceli olabilir.

Kentpark

Kenarından Porsuk Çayı geçen parkın Türkiye çapında ünlü olmasının nedeni ise içerisinde Türkiye’nin ilk yapay plajının yer almasıdır. Plaj ve burada yer alan havuzlar özellikle havaların sıcak olduğu günler her yaştan ziyaretçinin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır.. Yapay plaj plaj dışında parkta yürüyüş yolları, kafe ve restoranlar, oyun parkları gibi bölümler de bulunmaktadır.

Şelale Park

Eskişehir manzarasını doyasıya seyredebileceğiniz bu park adını içerisinde yer alan yapay şelaleden almaktadır.. Burada yer alan kafede Eskişehir’in yöresel lezzetlerinden çibörek başta olmak üzere çeşitli yiyecekleri bulabilirsiniz.

Haller Gençlik Merkezi

Üniversitelilerin yaşadığı Bağlar Bölgesi‘ne yakın bir konumda yer alan Haller Gençlik Merkezi şehrin turistik noktalarındandır.. Eski zamanlarda yaş sebze ve meyve hali olarak kullanılan yapı burada yapılan restorasyonların ardından kafelere ve hediyelik eşya satan dükkanları içinde barındıran bir turistik merkez olmuş durumdadır.

Devrim Otomobili

Eskişehir’den bahsedip de Devrim Otomobili‘nden bahsetmeden geçmek olmaz. Devrim Otomobili, Türkiye’nin ilk ve tek yerli otomobilidir. Günümüze kadar ulaşmayı başaran tek otomobil günümüzde şehrin merkezinde, Porsuk Çayı‘nın hemen kenarında yer alan TÜLOMSAŞ fabrikasının bahçesinde özel bir bölümde sergilenmektedir.