Menü Kapat

“Kadına Övgü” Çevrimiçi Sergi

Sergi URL: https://artspaces.kunstmatrix.com/en/exhibition/2766595/kad%C4%B1na-%C3%B6vg%C3%BC-sergisi

Değerli Üyemiz,

Yaşamakta olduğumuz küresel salgın nedeniyle, bir araya gelemiyoruz, ancak medya çağında yaşadığımız gerçeği ile Türk Seramik Derneği’nin (TSD) tam üyelerinin katılımıyla bir çevrimiçi sergi düzenlemeye karar verdik. “Kadına Övgü” başlıklı bu çevrimiçi seramik sergisi 15 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilecek ve Sergide yer alan yapıtlar TSD’nin web sitesi ile sosyal medyada izlenebilecek.

Küratörlerin kadın konusunu seçmelerinin nedeni, kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığı, ancak kadınları koruyacak olan İstanbul Sözleşmesi’nin tartışıldığı bu günlerde konuya dikkat çekmek ve toplumsal cinsiyet eşitliği için mücadele eden kadınlara destek vermektir. Bu Sergi, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kadına atfettiği gücü ve toplumsal değeri de vurgulamayı hedeflemektedir.

Küratörlüğünü TSD Yönetim Kurulu Sanat Kanadı üyeleri Mutlu Başkaya, Fatma Batukan Belge ve İlhan Marasalı üstlenmiştir. Bu anlamlı Sergimize, TSD’nin sanatçı üyesi olarak bir çalışma ile katılmanızdan onur duyacağız.

Türk Seramik Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri (Sanat) www.turkser.org.tr

Katılım Bilgileri ve Şartname PDF dosyasını burayı tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.